Моніторинг

Результати моніторингу якості освіти

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ МОНІТОРИНГУ РОЗВИТКУ КОМПЕТЕНТНОСТІ ОСОБИСТОСТІ  ДІТЕЙ  ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "МАЛЯТКО»

Впродовж  2019/2020 н.р. в  Олександрівському ДНЗ «Малятко» було обстежено 2 групи дошкільного віку (37  вихованців). Всі групи дошкільного віку виконують вимоги Базового компонента дошкільної освіти, через реалізацію  програм  «Українське дошкілля» та  "Впевнений  старт".

Рівень засвоєння дітьми дошкільного закладу вимог програм визначається на основі критеріїв результативності навчально-виховної роботи.

Аналіз результатів моніторингу показників результативності навчально-виховного процесу дав слідуючі результати:

Групи

Вихователі

Кількість дітей

Критерії

Показники проявів форм активності

Група ясельно -  молодшого дошкільного віку

«Сонечко»

Шаповал Т.Г.

50 %

28.57 %

Група середньо - старшого  дошкільного

віку

«Бджілки»

Галицька Л.Ю.

21.43 %

0 %

Група короткотривалого  перебування (різновікова)

Синьогуб О.А.

Загальний показник

48.89 %

0 %

Середній  відсоток  рівня показників результативності навчально-виховного процесу дітей  Олександрівського ДНЗ «Малятко» спостерігається у наступному:

-         освітня лінія «Гра дитини» (9,4%),

-         освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» (8,7 %),

-         освітня лінія «Особистість дитини»  (8,9%)

-         освітня лінія «Мовлення дитини» (8,5%),

-         освітня лінія «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» (8,7%),

-         освітня лінія «Дитина у природному довкіллі» (8,7 %),

-         освітня лінія «Дитина у світі культури» (8,7 %),

-         освітня лінія «Дитина в соціумі» (8,7).

Всього по дошкільному навчальному закладу серед обстежених 3 груп були отримані наступні результати:

Всього обстежено - 45 вихованців

11 дітей

22 дітей

48.89 %

12 дітей

26.67 %

0 дітей

Рекомендації:

Вихователям усіх  вікових  груп  дошкільного навчального  закладу:

1. Досконало знати та враховувати індивідуальні особливості дітей;

2. Працювати над вдосконаленням вміння дошкільників розповідати, вести розмову, формулювати судження, повідомляти іншому інформацію, над умінням встановлювати мовленнєву взаємодію, грамотно будувати й висловлювати свої думки, підтримувати діалог;

3. Акцентувати увагу на доборі дійових методів та прийомів мовленнєвого та пізнавального розвитку дошкільнят з метою збільшення кількості дітей з високим рівнем розвитку;

4. Удосконалити розвивальний простір груп, яке б сприяло розвитку сенсорно-пізнавальних здібностей, мови та фізичному розвитку дітей;

5. Широко використовувати дидактичний розвиваючий матеріал на розвиток психічних процесів: пам’яті, мислення, уваги тощо.

6. Посилити увагу щодо прагнення дітей до фантазування, вигадки, вияву оригінальності, намагання відійти від шаблону, зразка, розвивати схильність до відкриттів, сприйнятливість до нових ідей, здатність самостійно розв’язувати проблеми, пов’язані з прагненням до творчої, створювальної діяльності, прояву фантазії, вигадки та уяви.